11. Předvánoční přípravy

15. listopadu 2007 v 20:39 | Nika |  Boj o Smaragdy
Tak a jsem tu s další kapitolkou, trvalo to trochu dýl, ale je tu a já prosím o komentáře.. děkuji Nika

"Kde jsme?" zeptala sezmeteně Lily, když usedla spolu s Angelinou v prostorné a pěkně zařízené pracovně, v křesle u krbu.
"V komnatě nejvyšší potřeby." Odpověděla.
"Stačí přejít 3x kolem zdi a přitom si v duchu říkat co chceš, aby tu bylo a ono se to tu objeví. Ty jsi o ní nevěděla? To mě překvapuje, vzhledem k tomu že chodíš s Potterem."
"Nechodim s Potterem."
"Vážně ne? Ale vždyť…. Bože.. takže je to pravda? No já tu krávu zabiju… Mojí sestru." Dodala, když viděla Lilyin nechápavý pohled.
"A proč tvojí sestru?"
"Nedávno jsem s ní mluvila.. řekla že už to nebude trvat dlouho a přebere ti ho… že prej se s nim vyspala a když za nim pak šla tak na ní nechápavě koukal, co prej to kecá, že to není v žádnym případě pravda, že chodí s tebou, je ti naprosto věrný, miluje tě atd…."
"Jo… tomu by se třeba dalo uvěřit, kdybych ho s ní ovšem nanačapala." Hořce se pousmála Lil.
"COŽE? No to si děláš srandu." Angelina se zatvářila přímo hrozivě.
"Nedělám. On byl ale tak zaneprázdněný jejím výstřihem, že si mě ani nevšiml… a když jsem se tam pak vrátila s foťákem a vyfotila je u toho tak neměl ani zdání, že by ho někdo viděl. Je to ubožák, když se ke svejm chybám neumí postavit jako chlap a dělá jako by se nestaly." Angelina na ní pořád koukala jako na nějaké exotické zvíře a až po chvíli jí nejspíš došlo co vlastně Lily řekla.
"Tak to je síla… budeš mi to muset celý převyprávět… mám v tom drobet zmatek.. nějak nemůžu pochopit.. no povídej." A tak Lily spustila.. vyklopila jí to celý pěkně od začátku. Věděla, že jí může věřit, protože přinejmenším nenáviděla Ashley stejně jako ona. Když domluvila, začala se Angelina hrozně smát a na Lilyin tázavý pohled řekla jen:
"No co, jen sem se nechala unést tou představou, jak se bude Potter tvářit až otevře svůj vánoční dárek." Lily si to snažila představit a po chvilce se začala smát stejně jako Angelina.
"Asi bychom měly jít." Řekla Lily při pohledu na nástěné hodiny.
"Budeme mít štěstí pokud nenarazíme na Filche, paní Norrisovou nebo na nějakého profesora.. no.. popřípadě na Protivu."
"Rumové koule." Řekla buclaté dámě heslo pro změnu Angelina. Když vešly do společenky, jako první jim padnul pohled na skupinku u krbu, kde už chyběly holky. Remus byl zečtený do nějaké knihy, Sirius nepřítomně čučel do plamenů, Peter dopisoval pojednání z lektvarů pro profesora Křiklana a James si hrál se zlatonkou. Po zběžné prohlídce této čtveřice se na sebe holky podívaly a pak znovu vybuchly neovladatelným smíchem. Pohledy těch pár opozdilců se obrátily k těm dvoum a nebyli si jistí jestli je zrak neklame - opravdu se tu Angelina Rollsová a Lilyan Evansová svíjejí na zemi smíchy? U Angeliny to není nic zajímavého, ale Lily Evansová? Ta primuska Lily Evansová, která věčně leží v knihách, je posedlá školním řádem a na její tváři vidí obyčejný smrtelník úsměv jen zřídka?
"Co se děje?" ptali se studenti, kteří se právě plížili v pyžamech dolů aby se podívali co ruší jejich spánek. Když pak vidí ty dvě jak řvou smíchy a přes slzy nevidí, nestačí se divit. Asi za deset minut holky smích přešel a obtížně se vydýchávaly, když však viděly výrazy svých spolužáků, následovala další exploze. Tentokrát trvalo uklidnění o něco déle a postaral se o něj ostrý hlas profesorky McGonagallové.
"Co se to tu k čertu děje? No samozdřejmě slečna Rollsová, jak jinak a… slečna Evansová?"
"Dobrý…dobrý… ve - večer… pa - pa -pa… paní profesorko." Pozdravila Lily, ještě pořádse kroutící v křečích od smíchu.
"Pokud se tu stalo něco vtipného, ráda bych se taky zasmála slečno Evansová. Jistě máte pořádný důvod k tomu aby jste spolu se slečnou Rollsovou rušily noční klid." Vypadala velice přísně ale to nemoho zkazit Lilyinu dobrou náladu.
"To ne paní profesorko… my… my máme prostě jen radost ze života."
"Aha… v tom případě vás ta radost vyjde na školní trest v pondělí večer, buďte ráda, že mám pochopení a máte ho až po Vánocích a Nebelvír nepříde o žádné body. Radosti ze života se má dát sice volný průchod, ale ne o půlnoci." A s těmi slovy odešla.
"Máš nehorázný štěstí Lil." Řekla nevěřícně Angelina.
"Kdybych tu byla s kýmkoli jiným, tak nám odečte minimálně 20 bodů."
"No, jo. Kdybys nedostala celý školní rok z přemněňování jinou známku než vynikající a nikdy v životě si nedostala školní trest, taky by ti body neodečetla." Ozval se od krbu rozesmátý Sirius.To už se ale Lily zvedla a mířila ke schodům do ložnice.
"Lily?" křikla na ni ještě Angelina, která v sobě zatím nanašla dost sil, aby se zvedla ze země.
"Ano?"
"Vánoce." Tohle jediné slovo, působilo jako bomba. Lily i Angelina se začaly smát ve stejnou chvíli, po chvíli se přidali i Pobertové a pok se smálo celé schodiště. Čemu, to věděly jenom ty dvě a ty to nikomu neřekly.
Lily se musela do ložnice doslova doplazit po čtyřech.
"Slušný představení." Smála se Rose.
"Tak povídej, povídej." Lily jim vylíčila celej večer od chvíále kdy opustila společenku a šla za Terrym až do chvíle kdy se připlazila do ložnice a celý večer završily jak jinak než záchvatem smíchu.
To že slušňačka Lily Evansová propukla v neovlasatelný smích se po škole rozneslo opravdu rychle, vždyť se stalo vůbec poprvé, že Lily Evansová, premiantka třídy, bývalá prefektka a teď dokonce primuska dostala školní trest. Lily měla pořád dobrou náladu takže ráno vylezla ze svojí katakomby a šla s holkama na snídani. Když odcházely a střetly se s poberty, Lily dělala že je nevidí. V tu chvíli se stalo, ale něco, co by nikdo nečekal.
"Lily? Mohl bych s tebou mluvit?" Teď si jistě všichni myslíte, že to byl opět nebelvírský chytač kdo chtěl mluvit s neodolatelnou Lily, která ho bůh ví proč z nenadání opět nenávidí, ale jestli si to skutečně myslíte tak jste na omylu - ten kdo promluvil byl Peter Pettigrew!
"Cože?" odpovděla zmateně Lily, nikdy nečekala že se Pettigrew odpojí od ostatních a sám od sebe na ni promluví.
"Jestli bych s tebou mohl mluvit."
"Jo… jasně.. co potřebuješ?"
"Já myslela mezi čtyřma očima." Lily zabloudila pohledem k pobertům, protože si myslela, že ho za ní poslaly, z jejich pohledů jí ale bylo jasný že nikdo nechápe co se to tu děje, holky na tom byly dost podobně.
"Jako hned?" zeptala se zvědavě Lily, netušila co jí zrovna on může chtít.
"Jo jako hned!" řekl a vydal se k jezeru.
"Hele Péťo, nějak si zapomněl, že jsme měli namířeno na snídani, máš hlad pamatuješ?" křiknul za ním nechápavě Sirius.
"Jsou i důležitější věci než jídlo." Řekl jen a pokřačoval v cestě. Lily jen se jen nechápavě podívala na skupinu lidí,v jejichž tvářích se nemohlo zračit větší překvapení, zakroutila hlavou a šla za ním.
"Tak co chceš?" řekla když vedle něj stála u jezera a sníh ji padal na ryšavé vlasy. Netušila, že nedaleko nich stojí James schovaný pod neviditelným pláštěm, zvědavý co může Lily zrovna Peter chtít!
"Chci s tebou mluvit o Jamesovi."
"O něm s tebou mluvit nebudu!" řekla a otočila se na patě, Peter ji všach chytil za rameno a donutil ji aby se otočila.
"Fine, ty mluvit nemusíš, budu mluvit já. Lily proč mu to děláš? Není s nim vůbec sranda, chodí jak tělo bez duše, nepřítomně čumí do blba a pak kolikrát najedno řekne něco jako 'co jsem jí udělal?'. Sakra proč mu to děláš? Proč ho takhle trápíš? On tě miluje Lily, tak už to konečně pochop!" Lily, která Petera snad ještě nikdy neslyšela říct smyslupnou větu na něj jen nechápavě koukala, pak se ale vzpamatovala.
"Tak pan Potter neví jo?"
"Ne pan Potter neví a neví to ani nidko jinej, ciož znamená, že jsi asi jediná kdo ten tvůj důvod zná. Nebylo by marný, kdyby ses mu omluvila!" Už se nadechovala že mu řekne jak se věci mají, když v tom…
"Haló, Lily!" to na ní Terry mával s velkou obálkou v ruce,
"Už to je vyvolaný a řeknu ti, že je to fakt síla!"
"Tak počkej chvilku, už jdu!" křikla za ním a otočila se zpět k Peterovi,
"Musim jít, mimochodem, za co jí bych se mu měla omlouvat, nebyla jsem to já kdo si to bez sebemenších výčitek rozdával v učebně formulí s Ashley Rollsovou!" řekla a nasupeně odešla. Netušila však že kroměudiveného Petera, tam nechala stát také brýlatého černovlasého chlapce s oříškovýma očima, kterému krvácelo srdce!
"Takže, co?" zeptala se Terryho, když k němu došla.
"Je to síla no.. ten Potter je ale hajzl… Co ti ten bezmozečnej blbeček chtěl? Teda jestli se můžu zeptat." Zasmál se a díval se směrem k Peterovi, který právě odcházel zpět do hradu.
"Ale… předvedl mi cénu na obhajibu hvězdného nebelvírského chytače."
"To ať nezkouší, protože co sem vyděl tu fotku, nemyslím si o Potterovi nic dobrýho!" s těmi slovy jí podával obálku. Lily do ní nahlédla a následně ji zase zavřela, na tohle neměla sílu.
"Kolik za to chceš?" zeptala se ho a vyndavala váček s penězy.
"To ani nezkoušej!" řekl Terry a rozhodně ji odstrčil ruku s penězy.
"Udělal sem to pro dobrou věc, takže si to nech!"
"Fine, ale až budeš něco potřebovat tak určitě přijď, máš to u mě!" řekla, rozloučila se a odešla. Celým hradem proběhla obrovskou rychlostí, nebelvískou místností proběhla taky jako vítr a už seděla v pokoji na posteli a pohledem hypnotizovala obálku ležíci před ní. Nemohla tomu zabránit a začaly jí stékat po tvářích slzy jako hrachy. Rázně je setřela a dala se do balení dárků pro kamarádky.
Když to měla hotový, pořád před ní ležela nedotčená obálka. Zvedla se a šla do společenky kde podle očekávání našla Jas a Rose.
"Holky?" zavolala a ony se otočily.
"Pojďte se podívat, myslim, že tu mám něco co vás bude moc zajímat." Pak zachytila pohled Angeliny a dodala:
"No ty pojď taky, řekla bych že už ses takhle dobře dlouho nezasmála." Čímž si vysloužila hlasitý smích lidí ve společence.
"No tak co? Co nám chceš ukázat?" ptala se nedočkavě Rose.
"Typuju správně, když si myslim, že Terry Bodnoff vyvolal jistou fotografii?" zeptala se zaujatě Angelina a Lily ji odpověděla pouze tím, že jí podala obálku. Holky se po ní nedočkavě vrhly. Poté však Jasmin vybuchla smíchy a Lily ji nechápavě pozorovala. Pak se se smíchem přidaly i ty dvě.
"Něco k smíchu?" zeptala se.
"Ne jenom jsem zjistila, že Ashley Rollsová nesí vycpanou podprsenku a skutečně je plochá jako prkno." Smála se Jasmin a Lily jí fotku rychle vytrhla. A muesela se taky smá. Na zemi se válela obrovská podprsenka a vedle ní dva páry teplých ponožek.
"Sakra jak mě štve že neuvidim toho Pottera jak se bude tvářit." Poznamenala Angelina a zase se musely smát. Pak společně zabalily Jamesův vánoční dárek a těšily se na to, jak se bude Jamie zítra tvářit. Všechny usínaly s úsměvem na tváři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama