2.PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

24. listopadu 2007 v 22:48 | Nika |  Pěkně popořádku aneb jak to všechno začalo a skončilo - N&N
Tady je 2. kapča, tu sem psala já tak mi tu taky nechte komentáře jak se vám líbí,..

"Kluci vstávat, je ráno!" budil je druhý den Remus. Byl prví školní den a před nimi se rozprostíralo velké neznámo. Nikdo z nich ještě nevěděl co ho tu čeká a tak byli ještě tak trochu nervózní. Do velké síně kupodivu trefili aniž by zabloudili a ihned do sebe začali házet snídani. Po chvilce k nim přišla ředitelka jejich koleje, profesorka McGonagallová a rozdala jim rozvrhy. Jeden pohled jim stačil na to, aby zjistili, že teď mají dvouhodinovku kouzelných formulí s Havraspárem, pak volno, oběd a dvouhodinovku lektvarů se Zmijozelem. Najednou uslyšeli šum křídel a do velké síně vlétly sovy s poštou.
"Pochybuju, že by mi po prvním dnu přišla pošta." Zamyslel se James, ale i přes to zvednoul hlavu a zkoumal hejno sov. Pak se ale spokojil s myšlenkou, že poštu dneska nedostane a opět se věnoval své ovesné kaši. O zlomek sekundy později však vedle něj přistál veliký výr svírající rudou obálku. James se nechápavě podíval na Siriuse a z jeho výrazu mu hned bylo vše jasné. Synáček se prostě nevyvedl podle představ paní Blackové. Chtěl mu poradit, aby vzal huláka a utíkal hodně daleko odsud, tahle rada by však byla k ničemu, protože se ozvala ohlušující rána a celou místností se rozlehl drsný hlas.
"Siriusi Blacku! Jak si tohle představuješ? Pocházíš z nejuznávanější čistokrevné kouzelnické rodiny! Patříš do zmijozelu, jako celá naše rodina, kterou si tak zostudil!Nejradši bych tě zavrhla! Copak jsme ti odmala nevštěpovali, že musíš pokračovat v rodinné tradici? Co jsem zanedbala v tvojí výchově?! Stydím se za tebe tak že to ani nejde vyjádřit slovy! Můj syn, čistokrevný Black je v Nebelvíru spolu s mudlovkými šmejdy a zrádci vlastní krve!Si zkažený do morku kostí, patříš k těm zrádcům! Nejradši bych tě zabila! Jen počkej až se mi dostaneš pod ruku!"
Ticho, které nastalo málam rvalo uši a snad všechnyoči ve velké síni byly upřené na Siriuse. Jak si James po chvíli všiml, koukala na něj i ta zrzavá dívka, která stála u dveří spolu s oným "umaštěncem", který na ně koukal s výsměchem. V jejích očích, ale nebyl výsměch, bylo tam něco jako soucit, lítost, pochopení. James už to nevydržel, vstal, chytl ochromeného Siriuse za hábit a táhnul ho na hodinu kouzelných formulí.
***
Kouzelné formule učil profesor Kratiknot, který byl tak malinký, že za katedrou stál na stohu knih, aby vůbec viděl na studenty ve třídě.
"Nejdůležitější schopností kouzelníka je, levitace, nebo-li schopnost přimět předměty létat. Kdo z vás ví, jak zní kouzelná formule?" než se stačil kdokoli jiný vzpamatovat, dívka, která seděla před katedrou už odpovídala na otázku.
"Wingardium Leviosa."
"Výborně slečno"
"Evansová pane profesore"
"Výborně slečno Evansová, 5 bodů pro Nebelvír."
Celý zbytek hodiny se snažili přimět předměty létat, jediní komu se to ale povedlo byli Remus, Lily a nějaký kluk z Havraspáru, čímž si pro svou kolj odnesl každý 10 bodů. Na závěr hodiny jim zadal pojednání o levitačním kouzlu na svitek pergamenu a mohli jít.
***
"Jenom za první hodinu jsme získaly 15 bodů, to je úspěch ne?" řekl remus, když si sedli ke krbu a sdělovali si dojmy z jejich první hodiny.
"Ale jo, ty by sis mohl s tou Evansovou podat ruce! ' Evansová pane profesore'! Bože, říkám ti, že to bude peklo, taková ohromná šprtna!" zívnul Sirius
"Co je na tom špatného?" nechápal Remus.
"Ale, radši nic, pojďte na oběd mám hlad a pak sou hned lektvary!" A tak se zvedli a šli.
***
"No výborně! Jak se jmenujete slečno?" To měli právě lektvary a obtloustlí profesor Křiklan,který svým vzhledem výrazně připomínal mrože právě chválil dokonalý lektvar jejich zrzavé spolužačky.
"Evansová, Lily Evansová pane profesore." Řekla a byla červená jako rajské jablíčko.
"Slečno Evansová, vy určitě máte nějaké hodně významné předky, nebo už jste ten lektvar někdy dělala? U pana Snapea mě úspěch nepřekvapil ani v nejmenším, jeho matka byla taky vynikající, měl jsem to štěstí, že jsem ji učil. S vašimi rodiči jsem nejspíš tu čest neměl, nebo ano a nepamatuju si to? Vaši rodiče jsou určitě hodně důležití na ministerstvu, že ano?"
"Ne pane profesore, já jsem z mudlovské rodiny." Když to řekla ze třídy se ozvalo posměšné uchechtnutí.
"Skutečně jste z mudlovské rodiny? Tomu je jen těžko uvěřit. Teda, to jsem nečekal , myslel jsem že jste z nějaké významné čistokrevné kouzelnické rodiny, tedy, teď jste mě opravdu zaskočila." Lily se koukla na Severuse a ten se na ní povzbudivě usmál, čímž jí dodal odvahu.
"A co je na tom špatného? Jaký je rozdíl mezi studenty z mudlovských a kouzelnických rodin?" Křiklan vypadal zaskočeně a tak prostě jen přidal Nebelvíru i Zmijozelu 20 bodů, zadal jim nějaké pojednání a po zazvonění je pustil.
"Hele Evansová!" to na Lily zavolal nějaký hnědovlasý kluk ze Zmijozelu, který seděl u okna blízko Petera. James pozoroval jak se Lily otočila a tázavě se na něj podívala.
"Mezi studenty z mudlovských a kouzelnických rodin je ten rozdíl, že mudlovský šmejdi maj nečistou krev! Je to ostuda kouzelnického společenství!" James měl chuť po něm skočit! Nesnášel, když někdo dělal mezi mudly a kouzelníky rozdíly! Podíval se na Lily a viděl že má slzy v očích.
"Děkuju za vysvětlení." Řekla a v hlase jí byla slyšet bolest, pak se otočila a odešla. To samé udělal i ten kluk a dav u učebny se rozešel.
***
"Bylo to od toho blbce hnusný!" řekl James když procházeli otvorem v buclaté dámě a zamířili ke krbu.
"Jo to bylo! Podívej na ní, vypadá blbě!" řekl Sirius a kývnul hlavou k Lily, která seděla na pohovce u okna a koukala smutně z okna.
"Tak to bohužel už je! Ona si od zmijozeláků ještě užije, teď když vědí, že je z mudlovský rodiny. Já bych si taky dost užil, kdyby se někdo dozvěděl, že jsem-" na poslední chvíli se však zarazil a zčervenal.
"Co kdyby se někdo dozvěděl?" zeptal se zaraženě Sirius.
"NIC, NA NIC SE NEPTEJ! VŮBEC NA NIC UŽ SE MĚ NEPTEJ!" Zařval Remus tak hlasitě že se otočila dokonce i Lily u okna. Rem se otočil a vztekle vyběhl do ložnice.
"Chápeš to?" zeptal se Sirius Jamese, který jen zakroutil hlavou.
"No asi to nevyřešíme" dodal ještě a sledoval Lily, ke která přišla nějaká holka od nich z ročníku a pak spolu odešly do ložnice.
"Tak si asi pudeme taky lehnout ne?" řekl po chvíli Peter. James jen neurčitě kývl a šel za svými dvěma kamarády. Remus už spal (nebo to jenom dělal). Převlékl se do pyžama a vykoukl z okna. Byla nádherná letní noc a měsíc byl nebezpečně blízko úplňku. Usmál se, byl v Bradavicích a měl skvědlé kamarády, víc si ani nemohl přát, teda, kdyby v zemi neřádil nějakej pošuk co zabíjí mudly a mudlovské šmejdy na potkání, bylo by všechno lepší. Ale člověk nemůže mít všechno. Ministerstvo ho určitě brzo chytí! A s touto myšlenkou usnul. Netušil jak moc se mílí! Netušil, že právě tenhle pošuk zničí život tolika lidem a že mezi nimi bude i jeho syn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moreen moreen | Web | 29. listopadu 2007 v 20:38 | Reagovat

bezvadný, tahle povídka se mi moc líbí.. doufám, že bude rychle nějaký pokračování

2 haňula haňula | 2. prosince 2007 v 13:55 | Reagovat

hezká kapitla i povídka zatím se mi líbí doufám, že pokračování bude brzy

3 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 2. prosince 2007 v 14:52 | Reagovat

no to si domluvte s Nikky.. :o(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama