2.Staré dobré Bradavice

12. listopadu 2007 v 21:32 | Nika |  Boj o Smaragdy
"Honem mizíme než projdou pobertové." Řekla Jasmin a s obavami se otočila směrem k přepážce kterou právě prošly.
"Co jsi říkala Jas?" zeptala se Lily a odvrátila svůj pohled od červeného vlaku.
"Že by jsme měly zmizet než prolezou i ti exoti, což se mi jeví jako celkem dobrý napad." Odpovědela místo ní Rose.
"Asi máš pravdu" souhlasila Lily a pak ještě s úsměvem dodala
"ale stejně si myslim, že jsme měli jít až po nich, alespoň by jsme se zasmály tomu kázání, které dostane Potter od maminky." Při předstravě paní Potterové jak říká Jamesovi aby si nezapomněl přeprat spodky a brát si čisté ponožky se musely všechny tři z plna hrdla smát. Ale přece jenom se rozhodly, že radši vyklidí pole. Nechtělo se jim kazit jejich první společný den hádáním s exoty, kteří za to stejně nestojí.
"Půjdu s vámi najít kupé a pak pudu do prefektskýho ju?" otázala se kamarádek Lily a ty nadšeně souhlasily. Pak se dobelhaly ke dveřím a Rose a Jasmin se snažily vytáhnout všechny tři kufry dovnitř. Lily by jim ráda pomohla, ale s berlemi nemohla a za to se jim taky pořád dokola omlouvala
"Holky já bych vám vážně ráda pomohla, ale myslim, že bych se rozsekala ještě víc."
"Já vim Lil, to vůbec neřeš, my to tam nějak dotlačíme." Odvětila s úsměvem Jasmin, ale v tu chvíli jí zmizel úsměv z tváře, upustila kufr a ten jí spadl na nohu což bylo doprovázeno jejím hlasitým
"do háje". Lily se ohlédla, ale nebylo to potřeba, protože jí bylo už předem jasné co tam uvidí a její noční můra se opravdu stala skutečností. No jasně: POBERTOVÉ! Protočila oči a obrátila svou pozornost k postižené kamarádce. Jestli si ted Lily něco hrozně nepřála tak to bylo slyšet hlas toho pitomého, namyšleného a ignorantského Pottera, kterého měla věčně za zadkem. Přeste to byl, ale právě jeho hlas, který se rozlehl nástupištěm.
"Hej Evansová nepotřebujete pomoc?". Nesnášela ho. Nejradši by po něm hodila něco odporného a slizkého co by se rozmázlo na ten jeho namyšlenej obličej. Určitě by se mu vytratil úsměv z tváře. Při té představě se ušklíbla.
"Od tebe nechci nic Pottere, natož pomoc." Otočila se a dál si ho nevšímala. Ten pitomej Potter se ale nedal tak lehko odbít což si mohla uvědomit. <kdybych po něm střelila nějakou kletbu už v prvním ročníku měla bych těd pokoj> pomyslela si a bezmocně sledovala jak spolu s Blackem vynáší její kufr do kupé.
"Mimochodem Evansová co tu děláš? Nemáš bejt v prefektskym?" kdo jinej než Potter.
"Laskavě se o mě nestarej Pottere. To co dělám je jen a jen moje věc!" Odsekla vztekle, opatrně se otočila a vydala se směrem k prefektskému vagonu. Samozdřejmě následována otravným Potterem a jeho kamarádíčkem Lupinem, kterej byl (ne jen podle ní, ale i podel Rose a Jasmin) jedinej normální a celkem v pohodě. <Nechápu jak se může bavit s takovejma vypatlanejma mozkama> pomyslela si a v duchu si připravovala řeč pro prefekty.
Prošla celým vlakem a dostala se ke kupé, které sdílela spolu se svými kamarádkami. Prudce otevřela dveře a začala
"Ten pitomej, namyšlenej, arogantní blbeček Potter …" věta zůstala nedokončena, protože si všimla, že v kupe seděl někdo kdo tam nepatřil : Black a Pettigrew. Vyvalila oči a už se nadechovala, že je honem rychle vyžene, když se otevřely dveře o které byla opřená a pozadu vypadla z kupé. Zavřela oči a v duchu se modlila jen ať to není Potter.
"Není ti nic Evansová?" Né! Potter! Otevřela oči že mu jako obvykle vynadá do ignorantskejch idiotů, ale když je otevřela měl obličej asi 5cm od toho jejího a na něco se jí ptal. Srdce jí tlouklo jako splašené, oči měla vytřeštěné jako by vyděla přízrak a sama sobě se divila… Proč tomu idiotovi prostě nedá facku, nezvedne se a nejde si sednout k holkám? Najednou se vzpamatovala a uvědomila si, že na ní mluví.
"Co si říkal?" V tu chvíli, celé kupé explodovala smíchy.
"Ale nic" povzdechl si James, otáhl se a podal jí ruku, kterou (k jeho překvapení a potěšění) přijala a pomohl jí vstát. Pak si uvědomila, že jsou všichni nabalíkovaní v JEJICH kupé a zase nabírala dech.
"Nepokoušej se nás vyhnat, protože i kdyby ses postavila na hlavu, což by se ti s tou tvojí sárou asi nepovedlo, tak v uličce sedět nebudeme." Předběhl ji Sirius a ona pusu zase zavřela.
<ok jak chtěj, ať si tu klidně zůstanou, alespoň se budu moct dívat na Jamese.. COŽE?! Lilyan ty se nebudeš dívat na Pottera! Nemáš zapotřebí přidat se k těm husičkám co by ho nejradši požádali o fotku s podpisem, aby jí mohly v noci olizovat> tak skončila diskuze jejího svědomí a ona se musela usmát nad tím jak rychle a úspěšně zavrhla onen bláznivý nápad dívat se na Jamese.. tedy.. samozdřejmě na Pottera!
"Fine, nic sem neřekla takže nemusíš hned vyjíždět Blacku. Mimochodem, žádnou Sáru tu nevidim natož abych nějakou měla. Pokud ale myslíš tohle" a poklepala si rukou na sádru, která jenom zaduněla "tak to je sádra. ES-Á-DÉ-ER-Á." Odvětila překvapivě klidným hlasem, sedla si k oknu vedle Jasmin a oddala se hrůzným myšlenkám:
<Vždyť je ale docela pěknej ne?... COŽE? Nezešílela si náhodou? Je to Potter!... ale to neznamená že není pěknej. …. Není pěknej! Jenom se podívej už si zase cuchá vlasy!... A jak to víš Lilyan Evansová? Copak ty na něj koukáš? … Samozdřejmě že na něj nekoukám! Nemám potřebu na něco tak ohavnýho, slizkýho a vymatlanýho koukat!... Tak jak víš, že si zase cuchá vlasy?.. nevim! to sem si domyslela. A nech už těch blbejch keců!... fine, ale stejně na něj koukáš!>
Pak se jakoby s trhnutím probrala z těch šílenejch myšlenech a uvědomila si něco hroznýho: Kouká na Pottera a celý kupé ji při tom pozoruje! Teď by si mohla jít sednout místo rajčete do mísi a nikdo by si nevšiml, že došlo k záměně. James měl na tváři úsměv od ucha k uchu.
"Nějak sem se zamyslela" řekla a rychle odvrátla pohled z okna. Stále ještě bylo cítit jak z ní sálá horko a tak se opřela hlavou o chladivé sklo. Netrvalo dlouho a usnula zatímco ostatní si vesela povídali
"…že jo Lily?" řekla vesele Rose a otočila se na spící kamarádku.
"Ona usnula" smála se Jasmin
"A když budeš trošku víc potichu tak spát ještě bude" ozval se James a oddal se myšlenkám jak jinak než na Lily:
<Koukala na mě jak na svatej obrázek… vždyť říkala, že se jenom zamyslela, kdyby na tvém místě seděl Červíček tak na něj kouká uplně stejně jako na tebe idiote… ne ne, tomu nevěřim! Takovej výraz, určitě ke mně taky něco cítí, určitě jo!...moc si fandíš Jamesi! Seš jí lhostejněj!... ale jak spadla tak na mě taky koukala takovým zvláštním pohledem… to bylo z toho jak se lekla, takhle by na tebe koukal každej!... ne ne! Určitě mě miluje!>
Zase se vrátil duchem zpět do kupé a připojil se k debatě o tom jestli je výhoda nebo nevýhoda být primus.
<pro mě určitě výhoda už jenom pro to, že primuska je Lily> pomyslel si a upřeně se na ní podíval. Ta se otočila od okna a položila hlavu Jasmin na rameno. Podíval se na Jasmin a naznačil jí aby si s ním vyměnila místo. Ta se smíchem přikývla. Když se zvedala Lily sebou trhla a na celé kupe zařvala:
"Ještě krok Pottere a přísahám, že poletíš z toho okna dolu!" poté si všichni uvědomili, že mluví ze spaní a začali se smát. Lily se opět otočila k oknu a spokojeně spala. Čímž dala vhodnou příležitost Jasmin a Jamesovi. Ti neváhali ani okamžik a rychlostí blesku si vyměnili místa (Jasminina rychlost byla nejspíš umocněna tím, že měla sedět vedle Siriuse, kterého už asi dva roky tajně milovala, ale to věděly jen Lily a Rose). Asi hodinu se nedělo nic zajímavého, ale pak se stalo něco z čeho všem poklesla brada - Lilyina hlava se svezla Jamesovi do klína a zůstala tam spokojeně ležet (Lily o tom samozdřejmě neměla ani páru a dál snila krásný sen ve kterém měla to potěšení Jamese mučit). Jako první se probrala z šoku Rose.
"Jestli se tohle Lily někdy dozví tak mě zabije!"
"Takže bude nejlepší když se to nedozví" odvětil James, který zářil jako vánoční stromeček a začal hladit Lily po vlasech. Rose s Jasmin neměly to srdce mu jeho radost zkazit.
Remus se přes Petera naklonil k oknu a v dáli uviděl nádherný Bradavický hrad.
"Už tam skoro jsme." Řekl s úsměvem
"Super, takže koukejte vystřelit z kupé ať se můžeme převlíct, Jamesi ty vysmahni na svoje místo ať můžu vzbudit Lily." Začala organizovat Rose. Ač nerad, tak James naposledy odhrnul ryšavá vlasy z tváře spící dívky a přesunul se zpět.
"Lily, Lilynko" začala Jasmin
"vstávej zlato, už jsme v Bradavicích." Lily se protáhla jako kočka a pak se rozhlédla kolem
"Už?" nemohla tomu uvěřit! Je zpátky!
"Jo jo" potvrdil ten ignorantskej namyšlenej blbeček Potter
"a měla by jsi sebou hodit a převlíknout se, protože musíš hlídat na chodbě." Jasmin kluky vystrčila na chodbu a mohly se začít převlékat. Lily to kvůli sádře šlo trošku blbě ale zvládla to. Pak si ještě chvíli všichni sedli do kupé.
"Hele Evansová kde si vlastně přišla k tý sádře?" zeptal se s neskrývaným zájmem James.
"Představ si že mi jí dali v nemocnici Pottere."
"No to je mi tak nějak jasný Evansová, ale proč?"
"Asi proto, že jsem si zlomila nohu Pottere." Měla už jeho společnosti plné zuby a nemohla se dočkat až se ho zbaví.
"Fine a teď se dostáváme k otázce která mě zajímá ze všeho nejvíce, jak sis tu nohu zlomila Evansová." Tohle byla rána pod pás. Nečekala to a tak něco zamumlala ale nebylo jí rozumět, ale pak řekla jen
"Co je ti do toho Pottere!" a smích svých kamarádek nebrala na vědomí.
"Tak jim to řekni Lil.." smála se Rose a po tváři jí stejně jako Jasmin tekly slzy smíchu.
"Jas pověz nám to ne?" mrknul na ni šibalsky Sirius a bylo jasné, že tajemství bude vyzrazeno.
"No - hahaha - ona totiž Lily - hihihi - vypadla z okna." Dostala ze sebe mezi výbuchy smíchu a to už se přidali i kluci.
"Teda ono samo o sobě to, že vypadla z okna by nebylo tak vtipný že, ale - chachacha" pokračovala ve vypravování Rose
"ale skutečnost že přistála na zádech jijich mladému a KRÁSNÉMU sousedovi už poněkud vtipná je, že ano Lily -chichichi" Lily byla už zase rudá, ale i tak k podivení všech s velice klidným hlasem prohlásila, že taková věc je naprosto běžná a může se stát každému. Samozdřejmě toto prohlášení následoval další výbuch smíchu.
"A jak dopald ten váš mladý a krásný soused?" zeptal se se smíchem Remus. To už se ale Rose podlamila kolena takže se svíjela smíchy na podlaze neschopna slova.
"Překvapivě skončil pouze se zlomenou rukou." To už ale řvali smíchy všichni. Samozdřejmě kromě Lily která řekla prostě jenom
"Neměl stát tak blbě pod oknem. A ještě s kytarou, ta je taky nápad." Kluci se na ní podívali a teď už byla na zemi i Jasmin. Rose dalo poměrně velkou práci se uklidnit, ale když se to povedlo tak se na ní podívala výrazem který říkal: neboj se, oni na to časem zapomenou a dodala směrem k ní
"Hele Lil, já bych řekla, že kdyby ti nezpíval tu písničku tak by tak blbě nestál a ty kdyby ses nechtěla na vlastní oči přesvědčit, že je to on tak bys z toho okna taky nevypadla" pak se zasmála a začala zpívat:
"Celý vesmír, hoří mou touhou,
Touhou nekonečnou, lásko má.
Nech mě stoupat za tebou,
Zulíbat ti ruku tvou,
Poplujeme na prahu lááááááásky."
Když dozpívala, Jasmin už sotva popadala dech a kluci chvíli jen koukali, pak se podívali na rudou Lily a vybuchli smíchy.
<Tohle já jsem pro ní nikdy neudělal, možná proto o mě nemá zájem? Ach jo, klidně bych si od ní nechal zlomit ruku, kdyby se do mě zamilovala. Já na ní celý prázdniny intenzivně myslim a ona skáče z okna za nějakym zpěváčkem.>
Když vlak začal přibržďovat už byli všichni vysmátí a Rose se ještě podívala na Lily a s nepochopitelným výrazem ve tváři prohlásila větu která Jamesovi opět vnesla radost do života.
"Lily, já jenom pořád nechápu co se ti na tom sladkym modrookym blonďákovi nelíbilo." Lily se začervenala a směrem k podlaze prohodila něco jako, že modrooký blonďáci nejsou její typ a odkulhala se do chodby.
<Pane Bože! Takovej trapas! Co si teď ty vymázlý mozky budou myslet? Ale co, ať si myslej co chtěj, ale řekla bych že stejnýho výsledku by holky dosáhly, kdyby to napsaly na nástěnku ve vstupní síni. No prostě trapas no.>
"Lily? Jedeš s náma že jo?" to na ni křičela z kočáru Rose. Ale rozhodla se dělat uraženou a tak jenom křikla, že pojede později, že "má ještě nějakou práci". Rose jen pokrčila rameny a vzápětí k nim do kočáru přistoupili
<ne! to se mi snad jenom zdá> Black a Pettigrew. Neměla, ale čas nad tim dál přemýšlet, protože kousek od ní parta zmijozelských trápila nějakého druháka.
"Hele nechte ho bejt!" Zakřičela jejich směrem. Jeden z nich se ohlédl a byl to jak jinak než Lucius Malfoy. Lily protočila oči a zhluboka se nadechla.
"A to jako proč? Protože mi to říká nějaká mudlovská šmejdka?" Celé nádraží se otočilo jejich směrem a pozorovalo co se bude dít, vždyť mudlovský šmejd je ten nejsprostější název pro někoho, jehož rodiče nekouzlí. Lily se ale jenom usmála
"Ne, ale proto, že JÁ jsem PRIMUSKA a jestli ho hned nenecháte bejt tak se postarám o to, abys na svůj poslední rok v Bradavicích neměl zrovna šťastné vzpomínky." K překvapení všech to řekla klidným a vyrovnaným hlasem. Copak jí nevadilo, že jí ten slízlej idiot nazval tim hroznym slovem? Malfoy se však jenom zasmál
"Myslíš, že se nechám zastrašit nějakou malou zrzavou a drzou mudlovskou šmejd-" víc už ale říct nestačil protože kolem proletěl záblesk světla a on visel vzhůru nohama.
"Nikdy předemnou neurážej Lily Evansovou ty slizoune." Samozdřejmě nikdo jinej než Potter. Normálně by se na něj Lily naštvala, že se plete do jejích sporů do kterejch mu vůbec nic není, ale (nejspíš to bylo tou melancholickou náladou, kterou v ní vyvolal návrat do Bradavic) teď v sobě nějak nenašla sílu na nadávky a tak se jenom usmála a otočila se směrem ka hradu. To už k ní došel i Remus a James.
"V pohodě?" zeptal se Remus.
"Jak jinak" odpověděla
"za těch šest let už sem si zvykla."
"To bys ale neměla" ozval se ten nenáviděný Potter, kupodivu jí teď zrovna nevadil, dalo by se říct, že byla za jeho společnost svým způsobem ráda.
"Cože?" zeptala se.
"Že by sis neměla zvykat na to, že tě někdo uráží, nenech si to líbit." Lily se usmála na hrad a po chvilce se zase ozvala
"Vždyť to je jenom znamení, že jsem zase zpátky ve starých dobrých Bradavicích." A s těmi slovy se vydali k poslednímu volnému kočáru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martnka martnka | Web | 28. června 2008 v 8:45 | Reagovat

chudák lily, ale ja byh si to s ní klido vymenila:-P no řekněte holky spadnout z okna na krásnýho kluka, který vám hraje serenádu:-D za to ta zlomená noha stoji:-P mno nic jdu na dlší kapču

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama