4. Upřímnou soustrast

12. listopadu 2007 v 21:37 | Nika |  Boj o Smaragdy
Ve společence nikdo nebyl a tak odkráčela rovnou do dívčích ložnic. Růže dala do vázy, lehla si na postel a zase se ponořila do svých myšlenek.
<Že by Potter uměl být taky romantický? No možné je všechno. Určitě to na mě bude letos zase zkoušet a já si nejsem jistá jestli ho zvládnu pořád odmítat…>
Ale z myšlenek jí vyrušilo otevření dveří a posléze hlas její kamarádky Rose.
"Jé, růže! Ty sou krásný.. ale kde se tu vzaly."
Pak si všimla, že Lily leží na posteli a pobaveně ji sleduje.
"Lil ty už jsi tu? No to je skvělé!" a neváhla ani okamžik a skočila jí kolem krku.
"Ehm… ještě chvilku a moc zdravá nebudu… budu přidušená." Upozornila ji na skutečnost, že díky jejímu obětí pomalu modrá. Kamarádka chvíli nechápavě koukala a pak ji pustila.
"Kde se tu vzali ty růže?" s těmito slovy si začala Lily podezřele prohlížet. Pak obě obrátily zrak k růžím a Lily jí podala dopis.
"Děláš si srandu!" oznámila jí Rose.
"Není možný, aby James Potter - ten James Potter, kterého známe, který s námi jel dnes jedním vlakem, v jednom kupé… Ten James Potter, kterého už šest let nenávidíme - byl romantik." A nechápavě se dívala na Lily.
"Taky se mi to nezdá" začala se smát a zelené oči jí jenom zářily.
"Víš co? Pojď radši na přeměňování, nebo se McGonagallová zblázní. Jas už tam je a myslím, že společnost Potter, Blacka, Lupina a Pettigrewa jí moc dobře dělat nebude." Řekla po chvíli, pak se ale zamyslela
"I když ona s nima vychází celkem v poho. Lupin je normální, Blacka žere, Pettigrewa si nikdo nevšimne a Pottera bude muset přežít. No ale pro jistotu jdeme ať jí nenaštveme hned první den." A s těmito slovy se vydali vstříct novému školnímu roku.
Do třídy dorazily stejně s profesorkou přeměňování a okamžitě se vydali za Jasmin, která jim držela místa.
"Skvělé, že už jste tady slečno Evansová." Usmála se na Lily profesorka.
"Né tam si nesedejte, nikdy se to příliš neosvědčilo a tak mám nový zasedací pořádek, který budete dodržovat na všech hodinách, pokud si to některý z profesorů nebude přát jinak. Letos máte skládat OVCE což sou velice důležité zkoušky a proto je nezbytné aby každý z vás dával na hodinách pozor." Lily hltala každé její slovo a v duchu si přála ať jí posadí třeba k Lupinovi, když s holkami sedět nemůže.
"Nový zasedací pořádek máte na tabuli" mávla hůlkou a oběvil se tam. Lily chvíli koukala do země a pak se odvážila podívat se s kym sedí. Doufala že vedle svého neuvidí jméno Potter. Ale když se podívala tak nevěřila vlastním očím! Snad poprvé v životě se na ní usmálo štěstí. Vedlé sváho jména stálo: Sirius Black. To sice taky nebyla žádná výhre, ale lepší než Potter, kterého vedle sebe chytla Rose. Zářivě se na ní usmála, sedla si vedle Blacka a pohledem vyhledala Jasmin. Chytla Lupina potvora. Hned bych si to s ní vyměnila, alespoň bych měla klid.
"Nazdar Evansová" pozdravil jí a přitom se podíval na Pottera, který vypadal, že by ho nejraději zabil.
"Klid brácho, takhle sem to nemyslel." Řekl směrem k Jamesovi a odtáhl se odLily co nejdál, aby viděl, že to myslí vážně.
"Tak to vypadá, že tohle bude opravdu zajímavý rok." Povzdychla si Lily a věnovala pozornost profesorce McGonagallové vysvětlující důležitost zkoušek OVCE.
Konečně skončila dvouhodinovka přeměňování a tak se holky vydali na oběd.
"Hele co ríkáte tomu jak nás McGonagallka přesadila?" zeptala se Jas. Než ale stačila jedna z nich cokoli odpovědět ozval se za nimi nepříjemný hlas.
"Ahoj Evansová, mohl bych s tebou na chvíli mluvit?" otočily se a za nimi stál v plné kráse (ježiši v jaké kráse? Chtěla sem říct samozdřejmě v plné hrůze) Snape.
"Co chceš?" zeptala se Lil a byla zvědavá co jí ten umaštěnej debílek chce.
"Ehm…no já myslel mezi čtyřma očima." Řekl a jeho žlutá mastná pleť trochu zrůžověla. Lily jen zdvyhla obočí a vydala se se Snapem z velké síně.
"Tak co chceš." Znovu se zeptala Lily.
"No totiž… o víkendu se jde do Prasinek a tak jsem si myslel, jestli by jsi třeba nešla se mnou." Lily jen nachápavě koukala a nemohla pochopit, že zrovna Severus Snape ze zmijozelu ji zve na rande. Zrovna ji - mudlovskou šmejdku.
"Ehm tak půjdeš?" zeptal se opatrně. Lily se na něj zhnuseně podívala.
"Jasně že jo," odpověděla po chvilce a Snape se rozsvítil jak vánoční stomeček
"ale až si umyješ vlasy srabáku." Dokončila větu a nechala ho tam stát.
Když se odpoledne sešly ve společenské místnosti, holky se začaly okamžitě vyptávat. A Lily jim samozdřejmě všechno převyprávěla.
"No a pak sem mu řekla, že jo" Holky na ní jen zíraly s otevřenou pusou
"ale až si umyje vlasy." Dadala když viděla jejich zděšené výrazy. Holky se začaly hrozně smát a s nimi se smáli i - pobertové. Lily se na ně nechápavě podívala a to už se trochu uklidnil Sirius.
"Tos mu to nandala Evansová" řekli se slzami smíchu v očích.
"Jenom doufej, že si je fakt neumyje, protože jinak…" a znovu se začal smát a tak větu dokončil Remus.
"Jinak máš naši upřímnou soustrast Lily." A i on se musel usmát. Lily už chtěla říct, že cizí rozhovory je neslušné poslouchat, když v tu se ale otevřeli dveře a z nich vletěla do místnosti Nikol Calibriová ze šestého ročníku..
"Neuvěříte mi co se stalo." Řekla zadýchaně a celá společenka na ni upřela pohled.
"No tak Calibriová, nenapínej nás." Řekl Sirius a usmál se. Bylo na ni vidět jak pod jeho úsměvem taje. Pak se úsmála také a podívala se vítězoslavně po společenské místnosti.
"Severus Snape si umyl vlasy."
"NÉ!" zařvala na celou místnost hystericky Lily a všichni obrátili své pohledy z Nikol na Lily. Pobertové se začali hrozně smát a holky na ni koukali soucitným pohledem. Koutky jim ale cukaly takže bylo vidět, že mají co děla, aby se nazačaly taky smát.
"Tak myslím že teď už to můžeme říct." Prohlásil Sirius, podíval se na kamarády a všichni najednou řekli jen: "UPŘÍMNOU SOUSTRAST!."
"Já s tim slizkym, odpornym, mastnym idiotem na rande nepudu, ani kdyby ste mě měli rozřezat a donést mě tam v krabičce od zápalek." Řekla Lily, která byla rudá vzteky.
"Ale Evansová, teď už není mastnej. Umyl si kvůli tobě vlasy a ty o něm takhle ošklivě mluvíš." Lily se divila, že ho přez smích vůbec slyší, ale tohle už jí opravdu dopálilo.
"Drž hubu Blacku."
"Jinak co? Poštveš proti mně svého mastného přítele?" smál se až se za břicho popadal.
"Siriusi nech toho, víš, že Evansová se umí naštvat a netrvá jí to moc dlouho" krotil kamaráda James. Sirius však nedbal varování a pokračoval dál…
"A co mi udělá on? Utře si o mě nos?" další salva smíchu zaplnila společenskou místnost
"Densaugeo!" křikla zaklínadlo rozzuřená Lily a Siriusovi začaly růst obrovskou rychlostí přední zuby. Vyděšeně se na ní podíval, zvadnul se a odkráčel na ošetřovnu.
"Kretén." Řekla jen, když se na ním zabouchl vchod a odkráčela do svého pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martnka martnka | Web | 28. června 2008 v 9:08 | Reagovat

jujky docela snapea lituju jak si zněj delaji fšichni srandu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama