6. Pes, jelen, krysa a vlkodlak

12. listopadu 2007 v 21:38 | Nika |  Boj o Smaragdy
<Sakra! Sama v noci, za úplňku v lese! No to jsem se zase jednou dostala do úžasné sytuace!>
Takhle si ještě chvíli nadávala a přemýšlela jak by se z toho dostala, ale pak si vzpomněla proč tady vlastně je a zkolil jï pláč, ležela tam na lesní mýtině a přemýšlela o tom co se stalo… o tom co jí řekl James. Najednou se ale nedaleko od ní ozvalo vlkodlačí zavytí. Rychle vyskočila a přitiskla se ke stromu. Začalo se hýbat křoví a do pěti sekund se z něj vynořila vlkodlačí hlava.
"ÁÁÁÁÁÁÁ" zařvala, zavřela oči a stočila se na zem do klubíčka aby se nemusela koukat na to hrůzné stvoření. Slyšela kroky a ucítila smrdutý dech na svojí tváři. Věděla že je to poslední minuta v jejím životě. Buď bude za chvíli mrtvá, nebo z ní bude vlkodlak…. Šustění křoví, dusot kopyt, štěkot, vytí, pištění. Nevěděla co se děje a ani po tom nějak netoužila. Byla stočená u onoho stromu a čekala co se stane. Najednou bylo ticho. Pak se její tváře dotklo něco vlhkého.
"Á" vykřikla zase a když se otočila uviděla nádherného jelena dvanácteráka, obrovského chlupatého černého psa a… krysu. Nechápavě koukala a pak se stalo něco nečekaného - jelen se zkrčil k zemi, pes štěknul a krysa odběhla. Lily na to všechno nechápavě koukala pak pes znovu zaštěkal a skočil jelenovi na hřbet. Pak seskočil a znovu štěknul. Když se Lily dál nechápavě koukala tak jí začal strkat směrem k jelenovi. Lily nevěřila svým očím. Pak jí došlo, že asi chtějí docílit toho aby si na jelena sedla a tak to udělala, ten se ihned zvedl a začal s ní utíkat. Ona se ho pevně držela kolem krku a než se nadála byla venku z lesa. Slezla z něj a teprv teď si všimla, že ten jelen má nádherné oříškové oči - přesně jako James.
"Děkuju." Řekla a při těch slovech se sklonila k psovi a podrbala ho za ušima, pak se opět zvedla a obrátila se k jelenovi.
"Tobě samozdřejmě taky." Usmála se, pohladila ho po hlavě, pak se sklonila a dala mu pusu na čelo. Pak se usmála a vydala se k hradu. Když došla do pokoje, začalo už svítat. Takže šla rovnou do koupelny, podívala se na svůj obraz v zrcadle.
"ÁÁÁÁ" vykřikla ten den už po třetí. Tím asi probudila holky, protože nejdenou se rozlítly dveře a tam stály Rose i Jasmin.
"Bože Lily co se ti stalo?" strachovala se Jasmin a bylo to opravdu oprávněné. Lily byla bílá jako stěna, měla zarudlé oči od několika hodinového pláče, měla roztrhané oblečení a na tváři měla spoustu šrámů.
"Ale nic." Řekla a šla se převléknout. Holky to ovšem jen tak nevzadali a dál vyzvídaly, Lily ale nic neřekla. Ale k Rose se nechovala tak jako před tím. To co viděla u jezera se nedalo jen tak zapomenout. Věděla jak moc Jasmin Siriuse chce a přesto….
Asi po třech hodinách kdy tupě zírala do učebnice (to znamená zhruba v 9 hodin) se zvedla a šla na snídani. Holky znovu usnuly a tak se neobtěžovala je vzbudit. Ve velké síni bylo spoustu lidí a když tam přišla tak na ní spoustu z nich obrátilo své pohledy. Vypadalo skutečně hrozně, i když se pokoušela se sebou něco udělat, nic nepomáhalo. K jejímu zděšení tam byli i všichni pobertové a taky Severus. Sklopila pohled k zemi a šla si sednout na konec stolu. Chtěla si nalít čaj, ale když vzala do ruky konvici, ruka se jí rozklepala tak strašně, že jí vypadla z ruky, rozbila se a horká tekutina se jí vylila do klína.
"Sakra! AU!" Teď už ji sledovala celá velká síň.
"Reparo" zamumlala a střepy se zase spojily. Už jí štvaly ty pohledy a tak se zvedla a s pohledem zabodnutým do země se chtěla vypařit ze síně. Když ale byla u dveří do něčeho narazila a slítla na zem, když zvedla zrak zjistila, že překážka která se jí připletla do cesty byl…
"Ahoj Hagride." Řekla a pokusila se usmát, vypadalo to spíš ale jako úšklebek.
"Ahoj Lily, představ si, že… Bože můj co se ti stalo?" řekl jen a pomohl Lily zvednout se ze země.
"To by bylo na dlouho" povzdechla si jen a chystala se vyjít ven.
"Mě to nevadí." Usmál se dobrosrdečně hajný.
"Já má času dost" řekla a vydal se spolu s Lily do své hájenky.
Když přišly posadila se Lily do velkého křesla a obr začal připravovat čaj. Celou dobu při tom starostlivě pokukoval po Lily, která jen nepřítomně hleděla do plamenů v krbu.
"Tak povídej." Oslovil ji po chvíli ticha, kdy už měli oba vypitý svůj čaj a Lily se dokonce začala do tváře vracet barva.
"Nechci tě s tím obtěžovat Hagride." Snažila se vyhnout odpovědi Lily
"Ale o nějakym obtěžování nemůže bejt vůbec řeč." Usmál se a Lil se s povzdechem pustila do vypravování.
"Začalo to tím, že za mnou při snídani přišel Snape…." Ponořila se do vzpomínek.
"No a tak teď vypadám takhle. A ještě řekni že se tomu divíš Hagride." Povzdechla si na konci svého vypravování.
"No přiznávám, že po tom včerejšku, nebo vlastně dnešku se nedivim, měla si ohromný štěstí Lily, kdyby tam ty dva nebyli tak bys vypadala asi ještě o trochu hůř." Zamračil se Hagrid.
"Měla by jsi se jít vyspat." Řekl po chvilce.
"Jo, asi máš pravdu, je víkend tak mi nic neuteče." A s těmito slovy vyšla z hájenky.
Šla chodbami hradu a když šla kolem jedné z učeben zaslechla hluk.
<Pro jistotu bych se tam měla podívat, jsem přece primuska>
Povzdechla si a otevřela dveře. Nejspíš by pro ni, ale bylo lepší, kdyby to nedělala, protože uviděla to co neměla. Sirius a… Jasmin. A uplně ve stejné pozici jako včera s Rose. To už bylo vážně moc.
"Ale, ale…" to už si jí všimnul Sirius
"kohopak nám to sem čerti nesou? Není to náhodou naše malá smrtka Lily Evansová? Chceš se přidat?" posmíval se
"Neštvi mě Blacku!" zvýšila hlas
"Seš odpornej. Včera u jezera s Rose, dneska v učebně Jasmin… s kým tě najdu zítra? Seš nechutnej! Je ti úplně jedno kam strkáš ten svůj odpornej ksicht nebo to co máš dole, jestli tam ovšem něco máš, ale moje kamarádky nech na pokoji nebo…."
"Nebo co?" zasmál se Sirius
"Nebo by se taky mohlo stát, že nikdy nebudeš mít děti." Usmála se líbezně Lily
"Mohlo by se totiž taky stát, že je nebudeš mít čím zplodit." A s těmito slovy vycouvala z místnosti.
"To bys neudělala Evansová! Nebo bych měl říci spíš Snapeová?" dál se posmíval. Lily ho měla dost a tak vytáhla hůlku a namířila mu jí na spodky.
"Dobře Evansová.Omlouvám se, víckrát se to nestane.Opravdu se moc omlouvám." Koktal Sirius a nervozně těkal z Lily na hůlku. Ta se jen zasmála.
"To doufám." Řekla, otočila se na patě a pádila do dívčí ložnice. Když se chystala projít obrazem do společenské místnosti, zamotaly se jí nohy a ona se rozplácla jak dlouhá tak široká ve společence, všechny pohledy se na ní upřely a mezi nimi a Jamesův.
"Do prdele já už se na to na všechno fakt vyseru." Řekla a s námahou se sbírala na nohy. Pořád vypadala strašně. Všichni se jako na povel začali smát a Lily s naštvaným výrazem vydupala schody do dívčích ložnic, kde sebou praštila na postel a ihned usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martnka martnka | Web | 28. června 2008 v 9:27 | Reagovat

ten poslední lilin výrok:-D já z něj nemůžu, ono by to nebylo ani tak ftipné kdyby to neřekla zrovna lily

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama