7. Sectumsempra

12. listopadu 2007 v 21:39 | Nika |  Boj o Smaragdy
Když se vzbudila, už byl pomalu čas na večeři. Šla do koupelny a k její obrovské radosti zjistila, že už má narmální barvu a oči už také nejsou červené. Jen škrábance, které měla na tváři jí připomínaly hrůzu minulé noci. Vydala se na večeři. Ve velké síni se na ni okamžitě obrátily pohledy všech lidí, když ale zjistili, že mrtvolu již příliž nepřipomíná, vrátili se zpět ke své předchozí činnosti.
"Ehm… Lily?" otočila se a zjistila že na ni mluví Lupin, což ji celkem překvapilo. Bylo asi osm hodin a ona se učila ve společence.
"Myslíš, že bys mohla na chvilku? Teda jako ven." Když to dořekl podíval se na ni velice zvláštním pohledem , který naznačoval, že je to opravdu důležité.
"Jistě." Odpověděla ustaraně a následovala ho pryč ze společenské místnosti. Celou cestu nemluvili a zastavili se až u jezera - přesně tam, kde viděla Siriuse a Rose. Rychle tu vzpomínku zahnala a otočila se k Removi.
"Tak o co jde?" zeptala se zvědavě.
"Chtěl bych se ti omluvit." Odpověděl a zdřejmě ho v tu chvíli hrozně zajímaly špičky jeho bot. Lily to nechápala - za co se jí sakra chtěl omlouvat?
"Cože? Za co prosím tě?" vyvalila na něj nechápavě oči.
"Za to…no..že jsem tě málem pokousal." Když to dořekl tak barvou připomínal rajče a úspěšně se vyhýbal jejímu pohledu. Lily to pořád nechápala.
<o čem to sakra mluví?> Když viděl její nechápavý výraz, zhluboka se nadechl a myšlenku dokončil.
"Ten vlkodlak, jsem byl já." Řekl (tedy spíše zašeptal) Remus. Teď očekával, že uvidí v Lilyiných očích hrůzu a uteče, nepřekvapilo by ho ani kdyby začala křičet a vzala nohy na ramena, ale to co uviděl, ho opravdu zaskočilo. Lily na něj nekoukala znechuceně ani zděšeně, ale se soucitem a porozuměním. A pak - což nečekal ani v nejmenším - ho obejmula. Dala mu tím najedvo jednu prostou věc: I tak tě mám ráda.
"To je mi opravdu líto Remusi." Řekla a usmála se.
"Myslíš, že mi to můžeš odpustit?" a při těch slovech se na ni prosebně podíval.
"Tady není co odpouštět Reme." Řekla rázně Lily.
"Můžu si za to sama, neměla jsem tam v tom lese vůbec co dělat!"
"No jo, cos tam vůbec dělala?" zeptal se zvědavě. A tak mu Lily převyprávela celý příběh.
"No jo, sem prostě debilka." Ukončila vyprávění s povzdechem.
"No to jo." Usmál se Remus a oba vybuchli smíchy.
"Tohle slyšim od Jamese každej den, ale přímo takovej výbuch a před tebou? No to bych od chlapce nečekal." A zase se oba smáli. Pak ale Remus zvážněl.
"Ale fakt je, že tě opravdu miluje." Pak se oba zvedli a vydali se zpět do hradu.
"Odvaha" řekli heslo buclaté dámě a se smíchem vstoupili do společenky. Pobertové se na ně trochu nechápavě koukali.Lily se zarazila, podívala se na Rema, který se na ni usmál a vydala se spolu s ním k pobertům. Ti jen s otevřenými ústy koukali na přibližující se Lily a jejich kamaráda a očividně nevěděli co si mají myslet. Když došli k nim, Remus se posadil a pořád s úsměvem koukal na Lily. Ta se zhluboka nadechla a s úměvem se obrátila na ostatní poberty.
"Děkuju." Řekla a odešla do ložnice.
"Teda" vydechl Sirius překvapěně.
"Zdá se mi to, nebo nám Lily Evansová právě poděkovala?" a podíval se překvapeně na Rema.
"Co si s ní udělal Náměsíčníku?" zeptal se James.
"Nic." Odpověděl ledabyle.
"Jenom jsem jí řekl pravdu Dvanácteráku." Řekl a odešel do ložnice.
A bylo tu zase pondělí. Už se poměrně ochladilo - není divu, vždyť už byl listopad a Lily, Jasmin a Rose spolu od té doby co Lily načapala Siriuse a Jasmin nepromluvilli ani slovo. Lily si domyslela, že Jasmin nejspíš řekla Rose, že je Lily viděla. A tak teď spolu ani jedna nemluvily. Bylo to zvláštní, ale Lily si slíbila, že to nebude ona, kdo za svými kamarádkami přileze. To ani náhodou!
<Ale co alespoň budu mít víc času na plnění svých povinností.>
A tak když se vzbudila a viděla, že ty dvě ještě spějí, zalezla do koupelny a pak se šla projít ven. Sedla si na studenou zem a koukala na vycházející slunce. Netrvalo to moc dlouho a uslyšela za sebou kroky. Když se ohlédla zjistila, že za ní stojí Snape.
"Ahoj." Řekl s úsměvem
"Ahoj" oplatila mu
Chvíli tam jen tak seděli a koukali na vycházející slunce, ale pak si zase začali povídat, seděli tam asi hodinu, když se zvedli a každý šel svou cestou. Snape do hradu a Lily se šla ještě projít kolem jezera. Ve vstupní síni se Snape střetnul s poberty (Peter byl ale ve velké síni a cpal se).
"Kdepak jsi byl Srabáku?" optal se zvědavě Sirius
"To tebe nemusí zajímat Blacku." Odpověděl nenávistně Snape. Sirius už už otevíral pusu, že něco řekne, ale něco mu v tom zabránilo
"ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ" ozvalo se odněkud od lesa. Už samotné ječení prozrazovalo, že člověk, který ho vydává určitě hrozně trpí, že ten člověk pociťuje hroznou bolest. Všem bylo jasné co se děje - Takovou bolest mohla způsobit jedině kletba Crucio.
Lily šla dál kolem jezera a vychutnávala krásu tohohle rána. Na jezeře byly napadané barevné listy a kdyby tu byla s někým (na mysl jí okamžitě přišel James) určitě by se kouzlo rána ještě prohloubilo. Najednou si vzpomněla na jejich první polibek a chtělo se jí brečet. Měla pocit, že tou neuváženou věcí se Severusem všechno zkazila. Z jejího rozjímání ji však vyrušil hlas.
"Nazdar Evansová." Otočila se a zjistila, že je to Malfoy.
"Co chceš Malfoyi?" zeptala se zhnuseně Lily. To už ale kolem něj stáli čtyři další postavy zahalené v černých pláštích s kápěmi.
"Fuj. Nevyslovuj moje jméno ty mudlovské šmejdko. Nejsi toho hodna." Všichni se začali smát - až na Lily. Ta jen mlčela, koukala a uvědomila si jakou chybu udělala, když nechala svojí hůlku ležet na posteli.
"Ptala ses co chci." Řekl Malfoy
"Chci abys šla do Brumbálovi pracovny a donesla mi pro mého pána meč Godrika Nebelvíra." Odpověděl prostě.
"Za to tě můj pán velice odmění. Možná tě - i když si mudlovská šmejdka - vezme mezi své nejbližší smrtijedy." Chvíli se odmlčel,
"Možná se ptáš proč zrovna ty. Na to ti samozdřejmě odpovím - protože jsi primuska a máš volný přístup do jeho pracovny." Dopověděl a čekal na Lilyinu odpověď.
"No to má váš pán smůlu, protože já bych se NIKDY nepřidala k mocnostem zla." Odpověděla s klidem Lily a dala zvláštní důraz na slovíčko nikdy. Vypadala úplně klidně, což byl úplný opak toho jak se cítila. Nejradši by vzala nohy na ramena, ale nebyla schopná se pohnout. Netušila jak se z tohohle dostane. Byla sama a bez hůlky, proti pěti ozbrojeným lidem, kteří se určitě nebáli své hůlky použít.
"Uvidíme jaký názor budeš mít po tomhle." Uchechtl se hlas pod jednou z kápí a Lily poznala, že patří ženě. Ta právě natáhla ruku a hůlkou mířila přímo na ni.
"Crucio." Pronesla a Lily zachvátila hrozná bolest. Jako by ji začalo bodat spoustu rozžhavených nožů.
"ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ" začala hrozně křičet. Konečně bolest ustala a smrtijedi se hlasitě chechtali.
"Tak co Evansová? Co nám povíš teď?" zachcechtal se Malfoy a bylo na něm vidět, že ho to právě začíná bavit.
"To co před chvílí." Odvětila ale Lily.
"Váš pán má smůlu, protože já se nikdy nepřidám k mocnostem zla." Sama byla překvapená, že se jí ani neklepal hlas. Vypadalo to, že byli opravdu zaskočeni její odpovědí, ale žena neváhala a znovu zamířila hůlkou na Lily, která opět stála pevně na nohách a psychicky se připravovala na další várku bolesti.
"Cru-"
"Expeliarmus" zahřměli najednou čtyři hlasy a Lily si najednou připadala jako by se znovu narodila. Takové štěstí přece nemůže mít. Najednou ale ucítila hůlku na svém krku a tak pomalu otevřela oči, které zavřela, když kolem ní proletěly světelné paprsky kleteb. Viděla, že na ni míří Malfoy a kousek od ní stojí James, Sirius, Remus a Snape a se zděšěnými pohledy na ty dva koukaly.
"Tak co Evansová?" začal posměšně Malfoy
"Přidáš se na naši stranu?"
"Ani za nic Malfoyi!"Zopakovala Lily opět svou odpověď.
"Jak myslíš. Cru-"
"Sectumsempra!" ozvalo se a kletba vykřiknutá Severusovým hlasem zasáhla Lily přímo do prsou a odletěla o několik metrů dál. Slyšela nějaký hluk a po těle opět cítila obrovskou bolest. Cítila, že krvácí, ale neměla čas nad tím přemýšlet, protože za necelých pět sekund omdlela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martnka martnka | Web | 28. června 2008 v 9:37 | Reagovat

auviny, bojim bojim

2 janča janča | 29. června 2008 v 10:11 | Reagovat

máš to moooooooooc hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama