8. Ošetřovna

12. listopadu 2007 v 21:39 | Nika |  Boj o Smaragdy
"Doufám, že už se brzy probudí." Řekl příjemný a ustaraný hlas, který by Lily poznala snad všude. Byla moc ráda, že ho slyší. Znamenalo to, že James je tady, kousek od ní.
"Nevím, měla by, ale říkám vám, že měla obrovské štěstí, že to přežila. Kdyby jste tam nepřišli, nevím, nevím jak by to dopadlo." Odpověděl hlas ošetřovatelky.
"Jestli chcete tak tu u ní počkejte, já si zajdu na oběd." Řekla ještě a odešla.
"Sakra." Řekl James, posadil se vedle ní a vzal ji za ruku. Lily pořád dělala, že spí.
"Lásko moje, můžeš mi to odpustit? Já sem strašnej idiot." Lily to nechápala. Nebyl to přece on kdo vyřkl kletbu - nebo snad ano?
"Kdybych byl s tebou… kdybych byl s tebou tak se tohle nestalo. Ale já jsem na tebe před tím tak vyjel. Moc se omlouvám zlatíčko. Ten Snape. Myslel jsem že ho zabiju. Sice tvrdí, že to mělo bejt na Malfoye a tvrdil jak moc ho to mrzí a jak je z toho hrozně šapatnej, ale… no co bys čekala od smrtijeda." Chvíli se odmlčel a pak se skolnil a políbil ji. Lily se musela přemáhat, aby nevyskočila a neobjala ho.
"Moc tě miluju Lily." Řekl po chvíli.
"Vím, že ty mě nemůžeš vystát a jestli si to přeješ tak tě nechám být, ale… Lily musíš mi to říct do očí. Jinak tomu neuvěřim. Jestli chceš abych tě nechal být tak mi do očí řekni, že mě nenávidíš." Domluvil. To už ale Lily nevydržela a otevřela oči. James koukal do země a pořád jí držel ruku. Že je vzhůru si všiml až když se na posteli posadila. Zvedl hlavu a upřel na ní své hluboké oříškové oči.
"Tys… tys… tys to slyšela?" zeptal se opatrně a Lily jen přikývla.
"No..a…takže co?" Bylo na něm vidět, že je nervózní, že se bojí toho co mu řekne. Co když řekne, že přes to všechno miluje Snapea? Zadržel dech a napjatě koukal na Lily. Ta mu pořád hleděla do očí.
"Miluju tě." Zašeptala a James nevěřil svým uším. Neváhal ani chvília políbil ji. Jaká byla jeho radost, když Lily polibek opětovala. Pak zaslechli kroky, rychle se odtrhli a James přes sebe přehodil neviditelný plášť. Lily si lehla a dívala se směrem ke dveřím.Když viděla kdo v nich stojí, nevěřila svým očím. Stál tam Severus s kyticí růží.
"Ty už si vzhůru? To je skvělý! Jak ti je?" zeptala se a vrhl se k její posteli. Lily na něj jen koukala.
"Moc se omlouvám Lily! Moc se omlouvám! Mělo to být na Luciuse, ale nějak… můžeš mi to odpustit? Já vím, jsem hroznej blbec, mohlo mě napadnout že…" Lily ho však nenechala domluvit. Posadila se na posteli, vzala jeho levou ruku a vyhrnula rukáv. Předem věděla co tam uvidí, ale přece jen doufala…
"Lily.. tohle…" koktal Severus a očividně nevěděl jak se z toho vymluvit.
"Nic neříkej a poslouchej mě!" zarazila ho chladným hlasem. Sev na ni jen vyvalil oči a čekal co z ní vypadne. V to, že mu skočí kolem krku a řekne, že ho miluje už nedoufal.
"Je mi z tebe špatně! Myslela jsem, že jsi jinej, ale jak to tak vypadá, za těch pět let co jsme se spolu bavili, tě vůbec neznám. Nech mě bejt! Nemluv na mě, nedívej se na mě, nepřibližuj se ke mně. Nechci s tebou mít už nikdy nic společnýho. Je ti to jasný?" upřeně na něj koukala a čekala na jeho reakci. Když se k ničemu něměl, dodala k tomu ještě dvě prostá a hodně bolestivá slova.
"Nenávidim tě!" Severus na ni ublíženě koukal a pak se zvedl a odešel. Ve dveřích se ale ještě zastavil a otočil se na ni.
"Jak chceš. Ale stejně tě miluju Lily Evansová. Přes všechno tě pořád miluju a vždycky budu. Přísahám ti věčnou lásku jako že se Severus snape jmenuju. Nechám tě být, když si to přeješ, ale kdybys něco potřebovala, tak u mě můžeš počítat s jakoukoli pomocí. Přeju ti abys byla šťastná Lily." Když to dořekl měl v očích slzy. Pak odešel. Lily za ním ještě chvilku koukala, ale pak si zničeně lehla na postel a ani nevěděla kdy usnula a ani kdy odešel James.
Když se Lily probudila, svítalo a ona opět slyšela hlasy kolem svojí postele. Zaposlouchala se a když zjistila komu hlasy patří okamžitě vystartovala do sedu.
"Holky!" Vykřikla a obě objala. Ony jí to nadšeně vracely a bylo jim zase skvěle. O ničem co bylo nemluvily.
"Madame Pomfreyová, myslíte že už bych mohla jít?" zeptala se Lily asi po týdnu.
"Ano slečno Evansová, řekla bych, že pokud se již cítíte dobře mohla byste jít."
"Děkuju." Zvolala nadšeně a ihned se začala převlékat. Bylo asi sedm hodin a tak už do společenky ani nešla - měla takové tušení, že její přátelé už budou na snídani. Za ten týden co ležela na ošetřovně se stačila zpřáletit ne jen z Rose a Jasmin, ale také se Siriusem a s Peterem. No a v neposlední řadě také s Jamesem, se kterým začala chodit. Sirius byl v pohodě a už se ani nehádali, ale Peterovi pořád nemohla přijít na chuť. Nemohla si pomoct, ale ten kluk jí byl odpornej.
Když vešla do Velké síně, okamžitě si všimla šesti lidí, sedících nedaleko dveří. Vypadalo to, že se o něčem přou. Vydala se k nim s širokým úsměvem na tváři a zabloudila pohledem ke zmijozelskému stolu. Severus seděl a koukal do země, pak jako by ucítil něčí pohled a zvedl hlavu. Když uviděl, že se na něj dívá Lily, široce se usmál.Lily odvrátila pohled a pokračovala v cestě.
"Lily!" vykřikla Jasmin, která seděla nejblíž a utíkala ji obejmout. Když to vykřikla, celá šestice se otočila a zářivě se usmála (tedy až na Petera, který ze sebe vydal spíš takový úšklebek), bylo vidět, že jsou rádi, že už je venku z ošetřovny.
"Ahoj lásko." Řekl James, zvedl se a políbil ji.
"Ahoj všichni." Řekla s úsměvem a posadila se mezi Jamese a Rose.
"Tak tě konečně pustila jo?" řekl Peter a snažil se aby to vyznělo mile a potěšeně. Lily si ale nemohla pomoci - pokaždé když ho slyšela mluvit, připadalo jí to jako opravdu falešné krysí zapištění.
"Jinak bych tady asi neseděla." Řekla a Peter měl pořád na tváři přiblblý úsměv. S tim hňupem se bavila jenom kvůli Jamesovi, protože kdyby bylo po jejím tak by ho šla utopit. Toho kluka prostě nesnášela.
"Hele Lily, tak mě napadlo, že jsi letos měla opravdu zajímavý školní rok co?" zasmál se Sirius.
"Nejdřív ten masakr hned první den, pak ten tvůj výlet do lesa a teď tohle. A to je teprve půlka listopadu." Lily se zasmála.
"No teď už to snad bude jenom lepší." A s těmi slovy se všichni vydali do společenské místnosti, doprovázeni Severusovým upřeným pohledem, kterého si ale nikdo nevšiml. V tu chvíli ještě nevěděli, že on je schopný udělat cokoli pro to, aby získal jeho milovanou Lily jenom pro sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama