1.Jsem tupý nemehlo... 2/2

21. prosince 2007 v 0:17 | Nika |  Strach
Tady je druhá část.. :o).. prosím nechte komentáře.. :o)

"Můžeš mi říct co to mělo znamenat?!" vyjela na mě, když zabouchla dveře naší ložnice.
"Nic…" zkusila jsem to zahrát do outu. Věděla jsem ale, že to nevyjde a tak jsem se už cestou rozhodla, že pokud to nepůjde jinak, řeknu jí to. Alespoň se uvidí, jaká je to kamarádka, jestli mě kopne, nebo nekopne do zadnice!
"Nic? Chceš říct, že to co tam Na tý chodbě Malfoy předváděl bylo nic? Dominiko prosim tě nelži mi! Já to přece nikomu neřeknu! Nikdy jsme před sebou neměli tajnosti tak nevim proč by to teď mělo bejt jinak! Jestli mi nevěříš tak mě asi nepovažuješ za kamarádku!"
"No.. no tak dobře Lily…ale.. slib mi, že až ti to řeknu tak mě neodsoudíš a nikomu to neřekneš."
"Proč bych tě měla odsuzovat? A samozřejmě, že to nikomu neřeknu."
"Znáš Carla Barnese?"
"Myslíš toho smrtijeda? Myslím, že je to jeden z Voldemortovo nejbližších smrtijedů? No už sem o něm dost slyšela a nikdy nic dobrýho… Co je s nim?"
"On.. on.. je to můj otec."
"No a co?" nevěřícně jsem se na ni podívala… přeslechla jsem se, nebo opravdu řekla no a co?
"Cože?"
"Ptala jsem se co má bejt.. no tak je to tvůj otec."
"Lily, je to smrtijed! Každodenně zabije spoustu lidí a dětí a… prostě ta představa, že si mě s nim někdo bude spojovat je šílená!"
"Všichni ale vědí, že ty taková nejsi."
"Ne Lily, všichni to neví! Víš to jenom ty, protože ty mě znáš jako jediná! Kdyby se to někdo dozvěděl tak už se mnou nikdy nikdo nepromluví! Ne, že by se mnou teď někdo mluvil, ale bylo by to ještě horší, než to je!"
"Prosim tě Dominico, teď se vůbec nestresuj kvůli tátovi… Nikdo nemůže za svoje rodiče.. podívej se na takovýho Blacka… taky má povedenou rodinku a taky ho nikdo neodsuzuje."
"Jo, jenže mezi mnou a Blackem je poměrně velkej rozdíl. Za prvé je to dobrej čaroděj, za druhé má spoustu kamarádů, za třetí je oblíbenej, za čtvrtý je hezkej, za pátý by skoro každá holka dala cokoli za to aby se na ni třeba jenom podíval a v neposlední řadě je tu bod za šestý a to je, že jemu táta nevyhrožuje, že zabije jeho mámu a nevlastního tátu." Jestli sem čekala, že na mě Lily vybalí hromadu argumentů tak jsem se mýlila. Prostě mě jenom objala a mě hned bylo líp.
"Něco vymyslíme." Řekla a vydali jsme se na večeři.
"Musim jít, nebo mě Křiklan rozseká na malilinkatý kousíčky a pak mě přihodí do nějakýho toho svýho odpornýho dryáku." Vstala jsem od zničujícího pojednání pro profesora Kratiknota a vydala jsem se na popravu. Stála jsem před jeho kabinetem a když začaly hodiny odbíjet osmou tak jsem zaklepala.
"Vstupte!" Ozvalo se z kabinetu a já uposlechla rozkaz.No tak se de na popravu.
"Posaďte se slečno Jeffersonová. Tady si vezměte pergamen a brk, tady máte inkoust, a budete psát větu: Jsem tupý nemehlo, který nemá co dělat na hodinách lektvarů, protože od sebe nerozezná ani bezoár a asfodel."
"Kolikrát to mám napsat?"
"Řekl bych, že číslo pět tisíc je opravdu pěkné." A tak jsem se pustila do práce.
"Víte Dominico, překvapuje mě, že tady ještě jste. Jste bezpochyby nejhorší čarodějka v ročníku. Jste horší než obyčejná mudla. Být vaším otcem tak se vás už dávno zřeknu. Jste ostuda kouzelnického společenství. Být vámi ta z téhle prestižní školy odejdu dřív než by mě vyhodili. Řekněte mi, jak je možné, že jste udělala NKÚ z lektvarů?" takovéhle kydy jsem poslouchala celou dobu. Když jsem skončila, byly dvě hodiny po půlnoci. Šourala jsem se hradem a byla jsem naprosto vyřízená. To by člověk neřekl jak psaní vysiluje. Měla jsem neuvěřitelný štěstí, že jsem cestou nikoho nepotkala.Když jsem se doploužila do společensky čekalo mě tam šokující překvapení - Lily seděla u krbu, ve společnosti Pobertů. Bylo to dost překvapující, vzhledem k tomu, že je všechny nesnáší (nejvíc Pottera). Jedinej člověk, se kterym si rozumí je Remus.
"Domko, pojď sem k nám." Zavolala na mě a já se k nim pomalu šourala. Společenka byla až na ně, uplně prázdná. Práskla jsem sebou do křesla, který mi mezitím uvolnili a zadívala jsem se do plamenů.
"Cos dělala?" zeptala se Lily. Hm… no co bych dělala.
"Jsem tupý nemehlo, který nemá co dělat na hodinách lektvarů, protože od sebe nerozezná ani bezoár a asfodel. Na tuhle větu asi nikdy nezepomenu." Řekla jsem zničeně a Peter se začal debilně smát.
"Kolikrát?" zajímal se Potter, který se nenápadně přisouval čím dál víc k Lily.
"Pět tisíc je podle Křiklana moc hezký číslo. Mimochodem, Lily, co ty tu vůbec děláš?"
"Ale, něco jsem tu vysvětlovala Jamesovi." Musela jsem se hodně přemáhat, abych nevyprskla smíchy. Tak už to není Potter, teď už je to James.
"No já jdu, člověk by neřekl jak psaní vyčerpává. Dobrou noc."
"Dobrou." Odpověděli mi sborově a já mohla jít konečně spát. Lehla jsem a usínala s myšlenkou, že od nenávisti k lásce určitě není moc daleko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maure maure | Web | 22. prosince 2007 v 0:54 | Reagovat

Ahojky. Moc pěkná povídka! Všimla jsem si, že jsi u mě nechala komentíka, tak jsem ti chtěla oznámit aktulku... Po hoodně dlouhý době. A budu dávat dárečky...

2 maure maure | Web | 22. prosince 2007 v 1:00 | Reagovat

A přibyde teď někdy kapča k Boji o smaragdy?

3 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 25. prosince 2007 v 14:20 | Reagovat

dělá se na ní... :o)

4 Scope Scope | Web | 26. května 2008 v 20:23 | Reagovat

Bude tohle mít pokračování? Začalo to hezky, už dlouho jsem nenašla povídku "z druhé strany". O někom, komu by všechno nešlo od ruky. Začalo to vážně zajmavě. Napiš ještě něco.

5 weruška weruška | Web | 28. července 2008 v 12:56 | Reagovat

je to dobrý...

6 Arya-Melody Arya-Melody | Web | 5. února 2009 v 21:32 | Reagovat

Cestuji tu blogama a hle... nový objev... našla jsem tě od Moreen a trochu to tu proštudovala...  a musím říct, že mám pár dalších dní zabraných tvojí povídkou... myslím tím Boj o Smaragdy, ale koment píšu sem, protože tohle jsem četla naposledy... musím říct, že se mi to moc líbilo, máš osobitý způsob psaní.. líbí se mi hlavně to, že je to i s opačný strany... už nevím co bych řekla.. prostě dobrý...:D

7 Nel-ly Nel-ly | 2. dubna 2009 v 23:48 | Reagovat

A tady nic nepřibyde? Vypadá to na celkem hezky se rozjíždějící námět

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama