Hodina létání

23. prosince 2007 v 21:56 | Nikky |  Pěkně popořádku aneb jak to všechno začalo a skončilo - N&N
Nikkolka po dělší pauze napsala 3. kapču... myslím, že se jí moc povedla.. :o)

Dny ubíhali a Chlapci si připadali pomalu jako doma. Nebylo to nijak zvlášť těžké, Sirius ten si zvykl hned, usínalo se mu mnohem lépe než v domě, který nesnášel, vstávalo se mu lépe a nemusel nikoho z rodiny Blacků potkávat a mluvit s ním, až na jeho milé sestřenice samozřejmě. A také společně s klukama na pokoji utvořili jakousi partu, hlavně s Jamesem si rozuměl, ale Remuse měl rád, ochotně mu s vším pomohl a i ten Petr patřil k nim, sice byl mírně řečeno tupý, ale každopádně, alespoň měli z koho si dělat vtípky, teda když nebyl na blízku Srabus.
***
Noční obloha s projasnila a do chlapecké ložnice vnikly první paprsky slunce. Vzbudil se pouze Remus, který se šel bleskově obléknout a snažil s vzbudit své spící přátelé.
"Vstávat a cvičit!" poprvé řekl mírným hlasme Remus...
"Vstávejte!" Už malinko naštvaně.
"No tak dělejte z postele ven!" zakřičel už vytočený Remus po deseti minutách bez odezvy. Trhnutím se probral pouze Petr, který ze šoku spadl z postele. Remus na něj chvilku koukal a pochechtával se.
"No tak vstávat!!" Zařval po čtvrté a naposled Remus a s patřičným zaklínadlem mávnul hůlkou, z které s vyvalily proudy ledové vody a zlily jak Jamese tak Siriuse. Remus vzal radši do zaječích...
***
"Až toho Lupina najdu, tak ho vlastnoručně zaškrtím!" vztekal se Sirius, stále s mokrým hárem.
"No já budu první, počkej, jen ho najdu a bude koukat !" Vztekle odpověděl James a štrádoval si to k Velké síni.
"Remusi Lupine, my tě zabijeme!"
"Ale kluci, přeci, jinak byste nevstali! A navíc za chvilku je první hodina létání, to by James přeci nemohl prošvihnout!" Snažil to ukecat Remus a povedlo se mu to,při zmínce o létání. To na Jamese platilo.
"Tak a jdeme!" prohlásil James po pěti minutách, kdy do sebe naházel všechno co měl po ruce.
"Počkej!" začal se bránit Petr cpal si ještě do pusy co mohl.
"Prosim tě pojď, vždyť se to koště pod tebou zlomí!" Usadil ho James a nahodil raketový pohon.
***
"Vítám vás na první hodině létání, jmenuji s madame Boomeová a budu vás po tento rok vyučovat látání na koštěti." Přivítala je usměvavá starší žena.
"Tak a teď si stoupněte ke koštěti a řekněte HOP!" Jamesovi se to povedlo hned na poprvé a to dokonce jako jedinému, na druhý pokus se to povedlo více lidem a na třetí pokus to zvládl už i Sirius. Na konci zůstala jenom vynervovaná Lily a Severus, kterým to zamák nešlo, Lilyino koště se zmítalo na zemi a ne a ne skočit jí do ruky.
"Slečno Evansová musíte s citem, musíte to procítit." Snažila se Profesorka, ale Lilyino koště pořád leželo na zemi, Lily ztrácela barvu.
"Evansová , tady by se ti hodily ty tvoje bichle, by sis s nich mohla udělat stupínek až budeš na to koště lézt, jé promiň ty na něj nemůžeš lézt, když ještě nevzlétlo…" Pronesl Sirius pisklavým hláskem, napodobujícím Lilyan, James se hned začal svíjet v záchvatech smíchu a Lily nabyla ještě červenější barvu a konečně se jí podařilo dostat koště do své ruky.
"No konečně!" poznamenal otráveně James a opět se začal se Siriusem chechtat.
"Tak a teď pomalu nasedněte a malinko se odrazte." James měl ohromnou srandu z ostatních včetně Siriuse, který se smrtelným strachem nasedl na koště a málem s pozvracel a v neposlední řadě se smál Lily, která se málem rozbrečela, při nasedání na koště.
Konečně všichni levitovali kousek nad zemí a měli kousek popoletět, James kličkoval mezi ostatními a předváděl se. Lily popoletěla metr a málem z koštěte spadla, Sirius se od toho pomalu také dostával...
Po hodině byl James nabitý energií a jeho nálada byla více než skvělá, zato Lily stále bojovala s usednutím na zem. Neúspěšně. Chvilku levitovala nad zemí a za chvilku její koště cuklo a vyletělo asi o dva metry nahoru. Lily se strachem v očích vyjekla. Srabus, ten umaštěnec ze zmijozelu jí vykročil na pomoc, Lily nebezpečně zakolísala a Srabus přidala do kroku. Bohužel k ní ani nedošel, jelikož mu někdo se šibalským úšklebkem nastavil nohu, ten někdo byl Sirius. Severus s natáhl a Lily spadla těsně vedle něj.
"Teď si to zabila Srabusová!" Vykřikoval mezi záchvaty smíchu Sirius a James nadšeně přitakával.
"Jo, Evansová, měla sis vycpat kalhoty bichlema, třeba by to tak nebolelo, co myslíš Siriusi?"
"Myslím, že Evansová má z těch knih tak velkou hlavu, že by stejně spadla na hlavu."
"Taky pravda..." pokýval znalecky hlavou James a opět vybuchl, Lily zbledla a následně nabrala nachově rudou barvu. Severus zatnul pěsti.
"Simtě Srabáku, ještě se chtěj prát…" uzemnil ho Sirius.
***
"Půjdem na průzkum?"
"Ne máme mít dodělaný tu esej na přeměňování!" uzemnil Remus Siriuse.
"Ježíš esej, tak jí doděláme potom, pojďte, třeba potkáme manžele Srabusovi." Zachechtal se Sirius.
"Jo, jasně Siriusi, a nevím o co ti jde, Lily je fajn holka."
"Možná ve vaší partě šprtíků, je hlavní velitelka, ale podle mě je jenom nezábavná a nudná!" obhajoval si svůj názor Sirius a vítězně se zašklebil.
"Nechápu proč jí a Severuse nemáš rád Siriusi, počkej jednou na ně určitě změníš názor, kam jsem jenom dal ten brk, no to snad není možné, Siriusi, neviděl si tu můj brk?" Zaječel Remus na Siriuse, ale Sirius se jenom provokativně otočil a s Remusovým brkem vyběhl ze společenské místnosti.
"Zapomeň chlapče, tyhle dva mi jsou nesympatičtí!" Zakřičel ještě zpoza rohu.
"Jo, jo a čím já teď budu psát asi?" Mumlal si pro sebe Remus.
***
"Ahoj Reme."Pozdravila zrzavá dívka chlapce.
"Ahoj Lilyan." Usmál se na ní Remus.
"Můžu si přisednout?" Zeptala se dívka ostýchavě.
"Ale jistě, jenom, nemáš dva brky?"
"Ale jistě, že mám..." odvětila Lily mile a podala mu brk. Netušila, že s vedlejšího křesla jí sleduje pár očí, od kterých by to v životě nečekala. James tuhle holku nemusel stejně jako Sirius, ale on na ní viděl něco magického. Zatím nevěděl co, ale jednou se to dozví...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 23. prosince 2007 v 22:09 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

2 Nikky Nikky | Web | 24. prosince 2007 v 0:06 | Reagovat

Verůnko:o** Nevím jestli se ještě zastihnem na ICQ, ale nevadí,  Přeji ti krásné Vánoční svátky, bohatého ježíška, kapra bez kostí... A nezapomeň, že Vánoce jsou jenom jendou v roce! Tak si je pořádně užij :-*♥

3 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 25. prosince 2007 v 13:27 | Reagovat

děkuju. :o*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama