2. Trest? Jenom to ne!

4. března 2008 v 19:44 | Nika |  N&SC
No tak moje kapča je drobet kratší, protože moje sestra se už nemůže dočkat až bude moc psát další kapču... Nějak jí to chytlo, což je jenom dobře.. :-). Takže tady jí máte a nesuďte moc přísně.. :-)

Ráno jsem se probudila a Claire ještě spala. Aniž bych jí budila, tak jsem ze sebe udělala člověka a s úsměvem na ní koukala.

"Aguamenti!" vykřikla jsem po chvíli a pokojem se téměř okamžitě rozlehl Claiřin jekot. Se smíchem jsem vyběhla do společenky a následně na snídani.

"Zabiju tě, Veroniko!" zařvala vztekle ode dveří Claire s modrými vlasy a hnala se ke mně. Na sucho jsem polkla a nenápadně se schovávala za Nicka. Což bylo opravdu inteligentní, když vezmu v úvahu fakt, že je to duch.

"Být vámi, tak vezmu nohy na ramena, vypadá dost nebezpečně…" poradil mi nebelvírský duch a já se neváhala řídit jeho radou - zdrhala jsem z Velký síně až se mi za patama prášilo.

"Kam si myslíš že jdeš! Za to co jsi provedla tě čeká hroznej trest!" řvala za mnou a bylo jí uplně jedno, že jí sledujou všichni přítomní.

"Zajisté mi prozradíte, co se stalo, že tu děláte povyk na celý hrad?" zarazil ji Křiklan, která stejně jako Claire nevypadala na to že by se vyspal do růžova.

"Ona na mě prostě sprostě vylila studenou vodu!" snažila se ospravedlnit.

"A proto tu děláte takový rachot?!" zeptal se jí přísně a ona nebojácně kývla hlavou.

"Vidím to na školní trest, pro obě!" řekl a já nevěřícně vyvalila oči... no to si dělá srandu!

"Dnes v osm hodin u mě v kabinetu.. ostatně, nebudete tam jediné!" a s tím odkráčel… dědek jeden!

"Seš mrtvá!" zavrčela a rozběhla se za mnou.

* * *
"Ten trest je hrozně nespravedlivej!" cukroval Jerry Shitce do ucha a já jen protáčela oči. Netušila jak moc se musim přemáhat, abych Bobovi něco nehodila do obličejové části těla... jak byl otravnej… bléééééé ... vtíravej jak alpa… grrr… "A co budeš dělat večer?" zašeptal mi do ucha až sem se zatřásla... odporem… "Můžeš hádat… nejspíš budu trčet v Křiklanově kabinetu." Odpověděla jsem kousavě a prosebně jsem se podívala na Shitku, která mi ale nevěnovala pozornost, jelikož byla zrovna velmi zaměstnaná rty svého přítele. "No jo vlastně. Ale nemusíš být hned nepříjemná, prostě jsem na to zapomněl. A nechtěla bys být někde o samotě? Jen ty a já? Abychom si vynahradili ten večer?" začal se po mě sápat. "Promiň, ale musim jít do knihovny." Řekla jsem a zdrhala z místa činu.
* * *
"Bože! Kdyby si mě nechala na pokoji, tak by jsme ted nemusely na trest, ale mohly by jsme trávit čas nějak příjemněji! Mohla bych se v klidu učit na NKÚ!" brblala jsem vztekle a čučela do skříně. "Jo… kdybys mě ráno nevzbudila, tak sem teď mohla být s Jerrym." Oplatila mi. Pak nahodila zamyšlenej výraz a její vlasy dostaly fialovou barvu. Jenom jsem nad tim zakroutila hlavou. Jak může být pořád středem pozornosti? Já bych to nevydržela! Stačí, že když du někde s ní, tak se na mě koukaj velmi zajímavě. Asi nechápou co to mám za divnýho domácího mazlíčka. Pak na sebe hodila fialový triko a lacláče a byla připravená k odchodu. Já to vyřešila podkolenkama, maskáčovýma tříčtvrťákama, béžovim trikem a taškou přes rameno. Vlasy jsem stáhla do gumičky a dál sem to neřešila. Claire se na mě nechápavě podívala. "Chtělo by to trošku fantazie milá sestro." Řekla kriticky. "Jo, ty jí máš na rozdávání, viď." Ušklíbla jsem se a následovala jí z pokoje. "Na co máš vůbec tu tašku? Nebudeme snad zase sbírat žádný odporný smrdutý rostliny?" zeptala se a já se zasmála. "A cos čekala zlato?" "No že budeme třeba něco opisovat, nebo tak…" zamračila se "Jo, jenže jdeme na trest ke Křiklanovi, ne ke Kratiknotovi." Vysvětlila jsem jí trpělivě a smála se jejímu ublíženýmu výrazu.
* * *
"Dále!" vyzval nás profesorův hlas po zaklepání. Když jsme vešly, čekalo na nás nepříjemné překvapení. U profesorova stolu stáli Pobertové! Všichni! Takže tam stál i Sirius Black! Asi budu zvracet! Nahodila jsem znechucenej výraz a Claire vyprskla smíchy. Ty její jasnovidecký schopnosti mě vytáčely! Jak to, že ona umí všechno a já nic? Jediná schopnost, kterou mi matka příroda přidělila je, že si zvládnu prodloužit a zkrátit vlasy a umim měnit barvy v hnědých odstínech.. a ona?.. Grrr! "Máte pět minut zpoždění!" vyjel na nás až sme nadskočily. "No tak sory, ale nepůjdu do lesa v županu." Odsekla Claire a já jí dupla na nohu. "Nebuďte drzá slečno McMasterová! Nebo nebelvíru odečtu body!" to jí nejspíš vzalo vítr z plachet. "Tady máte seznam rostlin, které mi nasbíráte. Máte čas do šesti hodin ráno." Oznámil a vystrčil nás z kabinetu. "To si jako myslí, že nám to bude trvat tak dlouho?" vykulila oči má drahá polovička. "No, v lese je tma… a najít tam takovou fůru kytek dá asi zabrat." Odpověděl rozvážně James a rozvinul pergamen, který k našemu zděšení končil až pět centimetrů nad zemí. "No to nemyslí vážně!" vyvalila oči Claire a její vlasy se změnily na rudou barvu. Červíček obdivně zahvízdal. "To se zvládne, když si rozdělíme práci." Promluvila jsem potichu. Nerada jsem se projevovala. Bylo mi blbě, když se na mě někdo díval... asi sem divná! "Jasně, rozdělíme se do dvojic." Přikývl Black a pak rychle dodal: "Já sem s Nikou!" "To ani náhodou!" řekla jsem vztekle a schovala se za Claire. "Vy jste ještě nešli?" objevila se ve dveřích mrožova hlava a tak jsme se pomalu odšourali pryč. Vyhlídky na blízkou budoucnost nevypadaly moc růžově. Nechutnej Sirius Black, James Potter, kterej to fakt umí asi jenom na koštěti, prase Pettigrew, inteligent Lupin, moje vtipná sestra a já sami v lese. No to bude teda ještě zajímavý!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikky (šla nanynka do zelí nakopala Blackovi...:D) Nikky (šla nanynka do zelí nakopala Blackovi...:D) | Web | 20. března 2008 v 11:20 | Reagovat

WHiteová xD co by jako chtěla :D ty a Siriusek s Prásatkem peříčkem za zadkem a při měsíčku, větší romantiku si nedovedu predstavit, hej ale hnede odstiny a prodluzovani vlasu je taky Goodne, hnedka bych brala jo xD..

Jinak vždycky můžeš blakcovi zazpívat tu naší: šla verunka do zelí do zelí nakopala blakcovi clackovi do prdéééle :D:D:D ♪♪♪♪♪♪ a jedem :D

2 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 25. března 2008 v 18:07 | Reagovat

No jasný. :-P... PŘILETĚL TAM POTŘÍČEK, ROZCUCHAL MU CULÍČEK, TY TY TY, TY TY TY, TY TO BUDEŠ ČESATI.. :-P... ou jééééééé.. :-D..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama